http://www.cyclingwebsite.net/coureurfiche.php?coureurid=6621 Abdel-Kader Zaaf

Database

Cyclists Teams Races

  RSS NL

Database
Cyclists



Abdel-Kader Zaaf   

Name: Abdel-Kader
Family name: Zaaf
Nationality: France
Gender:
Had: 69 years
Date of birth: January 27, 1917
Place of birth: Algeria
Date of death:September 22, 1986
Place of death:, Algeria
Professional: 1946-1955

Nicknames

de Bedoeien
Photo Photo: courtesy Bernard Paris

Statistics

Take a look at the statistics about Abdel-Kader Zaaf


Teams

There are 26 teams in our database.


Results


There are 23 results in our database, inclusive the classifications.


News

There is 1 news message in our database.


Fotoalbum

Take a look at the photoalbum of Abdel-Kader Zaaf with 12 pictures


Memo(s)

De belevenissen van de Noord-Afrikaan Abdel-Kader Zaaf in de Tour de France van 1950 zijn al tientallen jaren spraakmakend. De Algerijn kwam samen met een landgenoot in zijn element toen het 35 graden was op de dertiende dag van de Tour. De anderen hadden slechts aandacht voor alle soorten dranken, van bronwater tot bier. Met nog ruim 200 km te rijden, geloofde niemand in de goede afloop van deze vlucht. In enkele uren bouwden ze een voorsprong uit van ruim twinitg minuten. 20 kilometer voor het einde begon Zaaf echter zigzaggend over de weg te rijden. Hij viel ten slotte van zijn fiets en toeschouwerd legden hem onder een boom. Zijn landgenoot reed verder en won de etappe. Zaaf viel intussen in slaap. Hij kon pas na minuten weer enigszins bij zijn positieven worden gebracht. Zaaf klom op de fiets en reed, tot onsteltenis van het publiek, het parcours in tegenovergestelde richting, het peloton tegemoet. Zaaf bereikte Nimes in een ambulance. Over de oorzaak van de inzinking van Zaaf lopen de meningen uiteen. In de ambulance werd vastgesteld dat Zaaf een indnringende dranklucht verspreidde. Hij zou onderweg, om zijn dorst te lessen, een fles wijn hebben gedronken die hem werden aangereikt. Een andere lezing is dat toeschouwers, terwijl hij bewusteloos onder de boom lag, rode wijn over zijn hoofd goten om hem weer fit te krijgen. Een derde versie is dat Zaaf van een Belgische renner een doosje peppillen kreeg. Zaaf zou de gehele inhoud van het doosje hebben ingenomen.

Abdel-Kader Zaaf werd op slag beroemd. Hij reed tientallen criteriums in Frankrijk, Duitsland, België, Nederland, Spanje en Zwitserland. Twee jaar later verdween Zaaf plotseling van het toneel. Hij was naar Algerije vertrokken, waar hij in het dorpje Chebli op 35 km van Algiers woonde. Niemand hoorde meer iets over hem. Totdat Zaaf op 27 januari 1982, ruim 30 jaar later, plotseling naar Parijs terugkeerde. Hij werd opgenomen in het ziekenhuis Les Quinze Vents. Zaaf was naar Frankrijk gekomen voor een behandeling aan zijn ogen, die in Algiers niet mogelijk was. In het ziekenbed vierde hij zijn 65e verjaardag. Zaaf vertelde op zijn ziekbed, 32 jaar na de feiten, zijn versie over water in 1950 gebeurd is. 'Een man langs de weg reikte mij een drinkbus aan. In de hitte stierf ik bijna van de dorst. Ik dronk die bus leeg en plotseling begon de weg voor mijn ogen te draaien. Ik geloof dat er pure alcohol in die bus heeft gezeten. Ik reed nog even door en viel toen van mijn fiets. Ze hebben mij onder een een boom gedragen. Een van de supporters heeft toen in een café een fles wijn gehaald. Ik viel in slaap. Toen ik wakker werd, merkte ik dat ik wijn dronk. De wijn liep over mijn trui en ik stonk vreselijk naar de drank. Twee commissarissen naderden, roken mijn dranklucht en ze zagen dat ik wankelend liep. Die mensen hebben vervolgens een rapport opgemaakt, warin ze schreven dat ik zelf die wijn uit het café had gehaald. Mensen sprongen op straat voer oijn fiets om me te doen stoppen. Want ik wist niet dat ik de verkeerde kant op reed. Later viel ik weer en toen ben ik maar in een greppel langs de weg blijven liggen." Na zijn oogbehandeling reisde Abdel-Kader Zaaf terug naar Algerije, waar hij in 1986 overleed. Zaaf werd 69 jaar oud.

Tom Vandenbussche






Share |




dexsphider